Jūnija un vasaras jaunumi

Reinis Lazda @ 20. jūnijs, 2013

Sezonas noslēgumā ir parādījušies vairāki būtiski jaunumi:

 1. LOPB izsludina biedru pieteikšanos seminārkursa apmeklējumam Amsterdamā 14.-16. novembrī. Biedrība sedz dzīvošanas izdevumus un ieejas maksu
 2. LOPB valde izsludina biedrības kopsapulci 2013. gada 21. augustā
 3. Ētikas kodeksa pieņemšana
 4. Biedrībā uzņemti jauni biedri
 5. Atgādinājums par biedra naudas samaksāšanu
 6. Mājaslapā tiks ievietota biedru kontaktinformācija
 7. Vienošanās par konferences tēmu
 8. Vēlmes nākamās sezonas semināriem
 9. Psihologu dienas oktobrī

Detalizēti par katru no aktivitātēm:

(1)

Eiropas darba un organizāciju psihologu asociācija (EAWOP) rīko seminārkursu WorkLab 2, kas paredzēts tieši praktizējošiem organizāciju psihologiem. Seminārkurss norisināsies 3 dienu garumā Amsterdamā un to vadīs trīs pieredzējuši un pasaulē atzīti organizāciju psihologi. LOPB sadarbībā ar EAWOP apņemas segt visas seminārkursa apmeklēšanas un uzturēšanās izmaksas, biedram vienīgi būtu nepieciešams pašam apmaksāt ceļa izdevumus. Iepriekšējā gadā, kad līdzīgs seminārkurss norisinājās Helsinkos, iespēju izmantoja Ieva Baumane Sīkāka informācija par semināru ir atrodama šeit: http://eawop.org/news/2nd-eawop-worklab-2013

Lai saņemtu LOPB finansējumu, jābūt izpildītiem 3 kritērijiem:

 1. samaksāta LOPB biedra nauda par 2013. gadu;
 2. jāuzraksta un uz LOPB e-pasta adresi jānosūta sava motivācijas vēstule. Ja tiks saņemti vairāki iesniegumi, tad priekšroka tiks dota tam, kuram seminārkursā paustās tēmas būtu darbā visvairāk nepieciešamas. Tādēļ motivācijas vēstulē vēlams pamatot savus personīgos profesionālos ieguvumus no seminārkursa apmeklēšanas. Motivācijas vēstules izvērtēs LOPB valde;
 3. apņemšanās pēc atgriešanās izklāstīt galvenās atziņas pārējiem LOPB biedriem.

Gaidīsim biedru iesniegumus līdz 2013. gada 5. jūlijam.

 

(2)

Valdes locekle Anita Āboltiņa ir informējusi par savu vēlmi pārtraukt darbu biedrības valdē. Līdz ar to LOPB valde izsludina biedru kopsapulci 2013. gada 21. augustā plkst. 18:00. Lūdzam apstiprināt savu ierašanos šeit: http://www.lopb.lv/registracija/details.php?mod=details&id=36

Kopsapulcē, protams, ir aicināti piedalīties visi biedri. Īpaši svarīgi ierasties ir biedrības īstenajiem biedriem – t.i. tiem, kuriem ir balsstiesības. Kopsapulce būs tiesīga pieņemt lēmumus vienīgi tad, ja kopsapulcē piedalīsies vairāk nekā puse īsteno biedru. Ja nepieciešamais biedru skaits kopsapulcē neieradīsies, tad atkārtota kopsapulce tiks rīkota 2013. gada 11. septembrī, un tajā lēmumu pieņemšanai kvorums vairs nebūs nepieciešams.

Tāpat lūdzam iesniegt kandidatūras vakantajai valdes locekļa vietai. Tātad tiem, kuri jūt enerģiju un idejas iesaistīties valdes darbā, lūdzam par šo lēmumu informēt valdi un/vai biedrus. Var arī ieteikt šim amatam kādu citu.

 

(3)

Biedrības kopsapulcē notiks arī balsošana par Biedrības ētikas kodeksu. Vēsturisks ieskats – pirms vairākiem gadiem tika uzsākts darbs pie Biedrības ētikas kodeksa izstrādes, taču jau drīzumā parādījās iniciatīva strādāt pie ētikas kodeksa, kas būtu kopīgs visām psihologu profesionālajām biedrībām Latvijā. Diemžēl jau ilgstoši šis process ir iestrēdzis, tādēļ Biedrība ir atsākusi darbu pie sava ētikas kodeksa izveidošanas. Šobrīd darbs jau ir gandrīz pabeigts, un sagatavotais ētikas kodeksa variants tiks nosūtīts biedriem savlaicīgi pirms kopsapulces.

 

(4)

Biedrībā vakardienas valdes sēdē valde ir apliecinājusi savu atbalstu divu jaunu biedru uzņemšananai – Latvijas Kuģniecības personāla speciālistei Aijai Rutkai īstenā  biedra statusā un LU maģistrantūras studentam Mārtiņam Vītolam asociētā biedra statusā. Biedra statuss tiks apstiprināts, kad būs samaksāta iestāšanās maksa.

 

(5)

Atgādinām biedriem, kuri to vēl nav izdarījuši, samaksāt biedra naudu par 2013. gadu.

 

(6)

Valdes sēdē ir pieņemts lēmums LOPB mājaslapā www.lopb.lv ievietot informāciju par biedriem. Visiem interesentiem pieejamā sadaļā mājaslapā būs norādīti visu biedru vārdi un uzvārdi, kā arī norāde uz personīgo LinkedIn.com profilu.

Ja kādam nav LinkedIn.com profila, lūdzam atsūtīt biedrībai informāciju par savu darbavietu un amatu.

Tāpat lūdzam informēt biedrības valdi, ja a) biedrs nevēlas, ka informācija par viņu parādītos mājaslapā; b) biedrs vēlas ievietot papildus informāciju bez iepriekšminētās.

 

(7)

LOPB plāno rīkot konferenci arī 2014. gadā. Lūdzam līdz 21. augustam sūtīt ierosinājumus konferences tēmai. Atgādinām, ka šī gada konferences tēma bija „Darbinieku labklājība”.

 

(8)

Tāpat lūdzam norādīt, kādas ir Jūsu vēlmes LOPB rīkoto semināru tēmām un semināru vadītājiem 2013./2014. gada sezonai.

 

(9)

Latvijas Veselības psihologu asociācija Kristīnes Mārtinsones vadībā organizē Psihologu dienas 2013. gada 5.-11. oktobrī. Aicināti un pauduši savu atbalstu dalībai esam arī mēs. Šobrīd tiek plānots, ka LOPB šajās dienās organizēs vienu semināru, pārstāvji dosies uz izglītības iestādēm un plašsaziņas līdzekļiem, stāstot par organizāciju psihologiem gan psiholoģijas bakalaura studentiem, gan saistīto jomu speciālistiem, gan citiem interesentiem, kā arī organizēs bezmaksas organizāciju psihologu dienu – mājaslapā tiks ievietota informācija par biedriem, kuri ir pauduši gatavību šajā vienā dienā sniegt konsultācijas organizāciju psiholoģijā bez maksas. Līdzīgas bezmaksas konsultāciju dienas notiek arī citās profesijās. Pagaidām pasākumu plāns vēl nav oficiāli apstiprināts, tādēļ sīkāka informācija un aicinājums pieteikties dalībai pasākumos tiks nosūtīts vēlāk.

 

Komentēšanas iespēja ir atslēgta.