LOPB seminārs: “Mūsdienu personības testi un Latvijas Personības aptauja”

Renāte Buliņa @ 24. oktobris, 2013

Latvijas Organizāciju psihologu biedrība piedāvā semināru “Mūsdienu personības testi un Latvijas Personības aptauja”, kas notiks 2013. gada 6. novembrī un, kurā pirmo reizi tiks prezentēta jaunā un daudzsološā Latvijas Personības aptauja.

Latvijā šobrīd ir maz korekti sagatavotu (adaptētu, standartizētu u.tml.) personības testu, kurus varētu izmantot psiholoģiskajā diagnostikā, kā arī personāla atlasē vai novērtēšanā.

Viktorija Perepjolkina sava 2013. gadā Latvijas Universitātē aizstāvētā promocijas darba ietvaros ir izstrādājusi un sagatavojusi lietošanai personības testu ar nosaukumu “Latvijas Personības aptauja”, kas ir izstrādāts saskaņā ar mūsdienu atziņām par personības testiem. Ar to iegūtie rezultāti ir salīdzināmi ar NEO-PI-R rezultātiem, bet pati testēšana aizņem mazāk laika. Tests lietošanai būs pieejams bez maksas.

Viktorija Perepjolkina 6. novembra seminārā iepazīstinās ar personības testu pamatprincipiem un aktualitātēm, kā arī problēmām personības testēšanā Latvijā un jaunā testa tapšanas iemesliem. Semināra turpinājumā klausītāji tiks iepazīstināti ar jauno testu, tā priekšrocībām un ierobežojumiem.

Semināra noslēgumā ir paredzēta diskusija, kurā klātesošie izteiks savas pārdomas par jauno testu un tā lietošanas iespējām.

Viktorija Perepjolkina ir RPIVA lektore un pētniece RPIVA Pedagoģijas un psiholoģijas zinātniski pētnieciskajā institūtā, LU doktorantūras studente (līdz 2013. gada oktobrim). Viktorija ir Latvijas Testu komisijas valdes locekle, un viens no viņas darbības virzieniem ir saistīts ar dažādu jomu speciālistu izpratnes veicināšanu par psiholoģijas un izglītības jomās lietoto mērījumu instrumentu lietošanu, psiholoģisko testu būtību, to iespējām un ierobežojumiem, kā arī ar psiholoģisko testu adaptāciju un izstrādi.

Norises vieta: Rīga, Swedbank centrālā ēka, Balasta dambis 1a

Norises laiks: 06.11.2013, 18:00 – 19:30

Ieejas maksa:
LOPB biedriem (kuri ir samaksājuši biedra naudu): 0 Ls
LPVA biedriem: 0 Ls (Norādītā cena ir spēkā pirmajiem 5 LPVA biedriem, kas reģistrējušies uz šo pasākumu. Pārējiem jāapmaksā pilna cena.)
Studentiem: 2 Ls
Pārējiem: 10 Ls

Lai reģistrētos semināram, lūdzu, apmeklējiet šo saiti: http://www.lopb.lv/registracija/details.php?mod=details&id=40

Tags: ,

Komentēšanas iespēja ir atslēgta.