Stāsts par EAWOP biedrību pārstāvju tikšanos Londonā

Jānis Dzenis @ 27. novembris, 2008

(European Association of Work and Organizational Psychology) konstitucionālo biedru tikšanās. EAWOP apvieno visu Eiropas valstu organizāciju psiholoģijas biedrības un asociācijas. Latviju šajā organizācijā pārstāv LOPB. Paralēli Eiropas biedrībām, kā EAWOP biedriem, tajā ir apmēram 900 organizāciju psihologi no visas Eiropas. Ja arī jums ir interese iestāties EAWOP – lūdzu www.eawop.eu.

Man, Jānim Dzenim, bija tas gods piedalīties Londonas sanāksmē un prezentēt gan Latviju, gan LOPB. Sanāksmē piedalījās: Anglijas (Angela Carter), Somijas (Henry Honkanen), Spānijas (José María Peiró), Portugāles, Itālijas, Vācijas, Nīderlandes, šveices, Rumānijas un Norvēģijas pārstāvji. Kā redzat, Latvija un Rumānija ir aktīvākās Austrumeiropas valstis. Īsumā raksturojot Eiropas valstu organizāciju pārstāvjus – spēcīga akadēmiskā vide ar vēlmi sadarboties ar praktiÄ·iem.

Galvenās EAWOP aktivitātes:

1.       2009. gada maijā Spānijā, Santiago de Compostela notiks 14. EAWOP kongress „Developing people in 21st century organizations: global and local perspective” (http://www.eawop2009.com/index.php?page=welcome-from-the-chair-of-the-program-committee). Izskatās, ka šajā reizē kongresu patiešām var nosaukt par vienu no pasaules nozīmīgākajiem (iespējams, nozīmīgāko!) Organizāciju psiholoģijas notikumiem, jo uz konferenci ir pieteikti apmēram 1700 pieteikumi no daudzām un dažādām pasaules valstīm. Kongresā plānotās sadarbības formas: simpoziji, tematiskās sesijas, apaļie galdi, lekcijas, semināri, plakāti utt. Ja jums ir iespēja, tad noteikti rekomendēju maijā doties uz Santiago, noteikti!

2.       Nākamā gada maijā notiks EAWOP valdes vēlēšanas, kurā var kandidēt jebkurš EAWOP biedrs.

3.       EAWOP biedru maksu jautājums, kā arī atlaides tā dēvētajām „mazā budžeta” (low budget) valstīm (piemēram, Latvijai). Pateicoties aktīvai komunikācijai ar EAWOP pārstāvjiem 2008. gada LOPB biedra nauda EAWOP ir par 50% zemāka – šogad tā ir 190 EUR (sākotnēji saņēmām rēÄ·inu par 380 EUR).

4.       Spānijas pārstāvji (precīzi: José María Peiró) strādā pie EuroPsy programmas, kas sevī ietver vienotu izglītības standartu visu virzienu psihologiem visā Eiropā (EuroPsy and Advanced Certificate in W&O Psychology). Sīkāka info: http://www.eawop.eu/web/?cat=47

5.       Aiznākamā kongresa plānošana – šobrīd tas tiek plānots pie Vācijas kolēģiem: Frankfurtē.

Turpinājumā, nākamajā rakstā, atbildēšu uz LOPB biedru uzdotajiem jautājumiem pirms brauciena uz Londonu ….

Jānis Dzenis

LOPB

Komentēšanas iespēja ir atslēgta.